IPW60R280P6FKSA1
MFR.Part #
IPW60R280P6FKSA1
JLCPCB Part #
C3278911
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 1.19nF@100V 104W 13.8A 25.5nC@10V 280mΩ@5.2A,10V 4.5V@430uA 600V TO-247-3 MOSFETs ROHS