IPA65R225C7XKSA1
MFR.Part #
IPA65R225C7XKSA1
JLCPCB Part #
C3278901
Package
TO-220-FP
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 20nC@10V 225mΩ@4.8A,10V 29W 4V@240uA 650V 7A 996pF@400V TO-220-FP MOSFETs ROHS