IAUC41N06S5L100ATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IAUC41N06S5L100ATMA1
JLCPCB Part #
C3278672
Package
TDSON-8
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.205nF 10mΩ@10V 16.4nC@10V 18pF 2.2V 238pF 41A 42W 60V N-Channel TDSON-8 MOSFETs ROHS