EMP8130-33VN05NRR
Extended
Manufacturer
ESMT(Elite Semicon Memory Tech)
MFR.Part #
EMP8130-33VN05NRR
JLCPCB Part #
C399984
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 260mV@(300mA) 3.3V 300mA 40uVrms 5.5V 52uA 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS