MPL-AL6060-6R8
Extended
Manufacturer
Monolithic Power Systems
MFR.Part #
MPL-AL6060-6R8
JLCPCB Part #
C3222372
Package
SMD,6.6x6.4mm
Description
16mΩ 6.8uH 8.5A 8A Molded Inductor ±20% SMD,6.6x6.4mm Power Inductors ROHS