AP220N08TLG1
Extended
Manufacturer
A Power microelectronics
MFR.Part #
AP220N08TLG1
JLCPCB Part #
C3024818
Package
TOLLA-8L
Description
-55℃~+150℃ 220A 284W 3.2mΩ@10V 48pF 4V 6.813nF 808pF 80V 91nC@10V N-Channel TOLLA-8L MOSFETs ROHS