MD7671F33PC1
Extended
Manufacturer
Shanghai Mingda Microelectronics
MFR.Part #
MD7671F33PC1
JLCPCB Part #
C2978498
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 115uVrms 160mV@(1A) 1A 3.3V 40uA 6V 70dB@(1kHz) Fixed PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS