EMVY160ARA471MHA0G
MFR.Part #
EMVY160ARA471MHA0G
JLCPCB Part #
C2972712
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 16V 2000hrs@105℃ 300mΩ@100kHz 450mA@100kHz 470uF 8mm ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS