BZT52B6V8
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
BZT52B6V8
JLCPCB Part #
C2910061
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 2uA@4V 350mW 6.66V~6.94V 6.8V 80Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS