LP38693MPX-3.3/NOPB
MFR.Part #
LP38693MPX-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C2877963
Package
SOT-223-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100uA 10V 3.3V 500mA 550mV@(500mA) 55dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-223-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS