LP3961EMPX-1.8/NOPB
MFR.Part #
LP3961EMPX-1.8/NOPB
JLCPCB Part #
C2877959
Package
SOT-223-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 150uVrms 350mV@(800mA) 60dB@(120Hz) 7V 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS