LP2992AIM5X-1.8/NOPB
MFR.Part #
LP2992AIM5X-1.8/NOPB
JLCPCB Part #
C2877729
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 16V 250mA 30uVrms 45dB@(1kHz) 850mV@(250mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS