LM2591HVSX-3.3/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM2591HVSX-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C2877299
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 150kHz 1A 3.3V 4.5V~60V Buck Buck Built-in Fixed No TO-263-5 DC-DC Converters ROHS