ADC16DV160CILQ/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
ADC16DV160CILQ/NOPB
JLCPCB Part #
C2876607
Package
VQFN-68(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3V 16 160MHz 2 2.5LSB Serial port VQFN-68(10x10) Analog to Digital Converters (ADC) ROHS