LP2983AIM5X-1.2/NOPB
MFR.Part #
LP2983AIM5X-1.2/NOPB
JLCPCB Part #
C2871775
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 150mA 16V 60uVrms 65dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS