LP2981IM5X-3.3/NOPB
MFR.Part #
LP2981IM5X-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C2870783
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 160uVrms 16V 250mV@(100mA) 3.3V 63dB 95uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS