LP2985AIM5-6.1/NOPB
MFR.Part #
LP2985AIM5-6.1/NOPB
JLCPCB Part #
C2868577
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5mA 150mA 16V 30uVrms 350mV@(150mA) 45dB@(1kHz) 6.1V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS