LP3995ITLX-1.9/NOPB
MFR.Part #
LP3995ITLX-1.9/NOPB
JLCPCB Part #
C2864706
Package
DSBGA-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.9V 100mV@(150mA) 150mA 200uA 25uVrms 55dB@(1kHz) 6V Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive DSBGA-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS