LP3985ITLX-3.3/NOPB
MFR.Part #
LP3985ITLX-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C2863257
Package
DSBGA-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mV@(150mA) 140uA 150mA 3.3V 30uVrms 50dB@(1kHz) 6V Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive DSBGA-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS