LMS1587CSX-3.3/NOPB
MFR.Part #
LMS1587CSX-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C2859637
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃@(Ta) 1 1.3V@(3A) 3.3V 3A 72dB@(120Hz) 7V 7mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS