LP2982AIM5X-3.3/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP2982AIM5X-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C2859631
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 120mV@(50mA) 16V 3.3V 30uVrms 45dB@(1kHz) 50mA 95uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS