CJ6206A15N
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
CJ6206A15N
JLCPCB Part #
C2829361
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 150mV@(150mA) 300mA 5uA 65dB@(1kHz) 7V Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS