ACS759LCB-050B-PFF-T
Extended
Manufacturer
Allegro MicroSystems, LLC
MFR.Part #
ACS759LCB-050B-PFF-T
JLCPCB Part #
C2688279
Package
CB-5
Description
-40℃~+150℃ 26.4mV/A 3V~3.6V 50A Bidirectional detection CB-5 Current Sensors ROHS