VT1C102M-CRG10
Extended
Manufacturer
VT(Vertical Technology)
MFR.Part #
VT1C102M-CRG10
JLCPCB Part #
C263979
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-40℃~+105℃ 10.5mm 1000uF 10mm 16V 2000hrs@105℃ ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS