AHA336M50E16T-F
MFR.Part #
AHA336M50E16T-F
JLCPCB Part #
C2443034
Package
SMD,D8xL6.2mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 33uF 50V 6Ω@120Hz 70mA@120Hz ±20% SMD,D8xL6.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS