EMZJ160ADA101MF61G
MFR.Part #
EMZJ160ADA101MF61G
JLCPCB Part #
C2164687
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 16V 2000hrs@105℃ 260mΩ@100kHz 300mA@100kHz 6.3mm 6.9mm ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS