EMVH500ARA331MKG5S
MFR.Part #
EMVH500ARA331MKG5S
JLCPCB Part #
C2163014
Package
SMD,D12.5xL16mm
Description
-40℃~+125℃ 12.5mm 16mm 180mΩ@100kHz 330uF 5000hrs@125℃ 50V 700mA@100kHz ±20% SMD,D12.5xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS