RTF06WR150FTG
Extended
Manufacturer
FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
MFR.Part #
RTF06WR150FTG
JLCPCB Part #
C20617865
Package
1206
Description
150mΩ 250mW 500mV Metal Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS