IPW95R060PFD7XKSA1
MFR.Part #
IPW95R060PFD7XKSA1
JLCPCB Part #
C20191634
Package
TO-247-3-41
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 117pF 3.5V 315nC@10V 446W 60mΩ@10V 74.7A 9.378nF 950V TO-247-3-41 MOSFETs ROHS