IPT014N10N5ATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPT014N10N5ATMA1
JLCPCB Part #
C20191618
Package
HSOF-8-1
Description
-55℃~+175℃ 1.4mΩ@10V 100V 140pF 16nF 2.3nF 211nC@10V 3.8V@280uA 362A 375W N-Channel HSOF-8-1 MOSFETs ROHS