RB520S-40Q
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
RB520S-40Q
JLCPCB Part #
C20168772
Package
SOD-523(SC-79)
Description
-55℃~+125℃ 1 Independent 1uA@10V 200mA 2A 40V 550mV@100mA SOD-523(SC-79) Schottky Diodes ROHS