1SMB8.5CA TR13 PBFREE
Extended
Manufacturer
Central Semicon
MFR.Part #
1SMB8.5CA TR13 PBFREE
JLCPCB Part #
C1980100
Package
SMB
Description
10.82V 14.4V 20uA 41.7A@10/1000us 600W 8.5V Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS