WJ2EDGR-5.08-16P-14-00A
MFR.Part #
WJ2EDGR-5.08-16P-14-00A
JLCPCB Part #
C189811
Package
Push-Pull,P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 1 10A 16 16P 1x16P 300V 5.08mm Board Side/Socket - Open Green Hinged (Snap On) Right-Angle 弯插,P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS