HTP3105-2.5YT5/R6
Extended
Manufacturer
HUATECH SEMICONDUCTOR
MFR.Part #
HTP3105-2.5YT5/R6
JLCPCB Part #
C18548263
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.5V 30uA 5.5V 500mA 550mV@(500mA) 70dB@(1kHz) 90uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS