LM4040BIM3-8.2/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM4040BIM3-8.2/NOPB
JLCPCB Part #
C1848464
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 100ppm/℃ 15mA 35uVrms 8.2V 91uA Fixed Parallel ±0.2% SOT-23 Voltage Reference ROHS