RC0603F9762CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RC0603F9762CS
JLCPCB Part #
C17609156
Package
0201
Description
-55℃~+125℃ 50mW 97.6kΩ Thick Film Resistor ±1% ±250ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS