RCS1608F2740CS
MFR.Part #
RCS1608F2740CS
JLCPCB Part #
C17591023
Description
-55℃~+155℃ 100mW 274Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS