RCS1608F2742CS
MFR.Part #
RCS1608F2742CS
JLCPCB Part #
C17494547
Description
-55℃~+155℃ 100mW 27.4kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS