NCE3007S
Extended
Manufacturer
Wuxi NCE Power Semiconductor
MFR.Part #
NCE3007S
JLCPCB Part #
C167514
Package
SOP-8
Description
-55℃~+150℃ 1 P-Channel 100pF 2.5V 3.1W 30V 42mΩ@10V 520pF 6.5A 65pF 9.2nC@10V P-Channel SOP-8 MOSFETs ROHS