EFM8UB20F32G-B-QFP48R
Extended
Manufacturer
SKYWORKS/SILICON LABS
MFR.Part #
EFM8UB20F32G-B-QFP48R
JLCPCB Part #
C1340476
Package
TQFP-48(7x7)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 2.25KB 2.65V~3.6V 32KB 40 48MHz 51 Family 8 Bit Built-in FLASH TQFP-48(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS