EFM32G230F64G-E-QFN64
MFR.Part #
EFM32G230F64G-E-QFN64
JLCPCB Part #
C1338863
Package
QFN-64-EP(9x9)
Description
-40℃~+85℃ 1.98V~3.8V 12bit 12bit 16KB 32 Bit 32MHz 56 64KB ARM Cortex-M3 Built-in FLASH QFN-64-EP(9x9) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS