LP2992AIM5X-3.3/NOPB
MFR.Part #
LP2992AIM5X-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C111076
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 250mA 3.3V 30uV 45dB 800nA 850mV@(250mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS