Z16F3211FI20SG
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
Z16F3211FI20SG
JLCPCB Part #
C7169748
Package
BQFP-80
Description
0℃~+70℃ 10bit 16 Bit 2.7V~3.6V 20MHz 2KB 32KB 60 Built-in FLASH Others BQFP-80 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS