AC0805FR-7W2K05L
MFR.Part #
AC0805FR-7W2K05L
JLCPCB Part #
C6492151
Description
-55℃~+155℃ 2.05kΩ 250mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS