UUX1C101MCL6GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUX1C101MCL6GS
JLCPCB Part #
C2163279
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 111mA@120Hz 16V 2000hrs@105℃ 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS