UPM0J331MED
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPM0J331MED
JLCPCB Part #
C1594847
Package
Plugin,D6.3xL15mm
Description
-55℃~+105℃ 15mm 2.5mm 2000hrs@105℃ 200mΩ 310mA@120Hz 330uF 6.3V 6.3mm ±20% 插件,D6.3xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS