UZT1E4R7MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UZT1E4R7MCL1GB
JLCPCB Part #
C3829559
Package
SMD,D4xL4.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 11mA@120Hz 25V 4.5mm 4.7uF 4mm ±20% SMD,D4xL4.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS