UFG1C330MDM1TA
MFR.Part #
UFG1C330MDM1TA
JLCPCB Part #
C1583173
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 16V 309mA@120Hz 33uF 5mm 5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS