UCX1C471MCS1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCX1C471MCS1GS
JLCPCB Part #
C1517700
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-40℃~+135℃ 150mΩ@100kHz 16V 2000hrs@135℃ 470uF 500mA@100kHz ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS