UUG1A103MNQ6ZD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUG1A103MNQ6ZD
JLCPCB Part #
C1015279
Package
SMD,D18xL22.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10000uF 10V 18mm 2.2A@120Hz 2000hrs@85℃ 22.5mm ±20% SMD,D18xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS